ردیفنام محصولتعدادافزودنکاستنقیمت (تومان)حذف
جمع کل خرید 0
پرداخت ×

تن ساز کالا

مصرف بیش از اندازه کورتن ها عوارض جدی دارد

نوشین محمد حسینی در خصوص کورتن ها افزود: کورتن ها گروهی از داروهای بسیار قوی به شمار می آیند که در بازار دارویی به اشکال قرص، آمپول، اسپری و پمادهای موضعی عرضه می شوند.

وی تصریح کرد: کورتیکواستروئیدها (کورتن ) موادی هستند که بصورت طبیعی در بدن و توسط غدد فوق کلیوی تولید می شوند به جز در موارد خاص نیازی به تامین آنها از خارج از بدن نیست.

وی گفت : این موارد خاص می تواند شامل مواردی همچون فشار خون های ریوی ، زمانی که سیستم ایمنی بدن در اثر بیماری علیه خودش فعالیت کند و یا تصادف شدید باشد.

محمد حسینی تاکید کرد که نحوه استفاده ومقدار کورتون باید با توصیه و نظارت پزشک صورت گیرد زیرا کورتن ها در صورت استفاده نابجا و غیرمنطقی می توانند عوارض جدی ایجاد کنند که پوکی استخوان ، بروز آب مروارید چشم ، التهاب، حساسیت و نازک شدن پوست از جمله این عوارض است.

این مقام مسوول در سازمان غذا و دارو اظهار داشت: جابجایی چربی های بدن و تجمع آنها در مناطق نابجا از دیگر مشکلات و عوارض غیرمنطقی کورتن ها است ضمن اینکه عدم استفاده صحیح این دارو می تواند کاهش حجم عضلات را نیز در بر داشته باشد.

مسوول آموزش کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو افزود: در برخی موارد سردردهای مصرف کنندگان کورتن می تواند به دلیل بالارفتن فشار مغزی ناشی از این دارو ها باشد و منجر به کاهش مقاومت بدن در مقابل عفونت ها بشود.

ایرنا

اخبار مرتبط:

نکاتی راجع به مصرف داروهای کورتون

آیا کورتون داروی بدی است؟

اگر کورتون می‌خورید، حتماً بخوانید

عوارض استفاده از كورتون دردرمان لاغري

مصرف بیش از اندازه کورتن ها عوارض جدی دارد
http://www.niksalehi.com/pezeshki/view/232232.php
http://www.niksalehi.com/pezeshki/index.xml
پزشکی