دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو گفت:بیماران مبتلا به هپاتیتC با رژیم درمانی موجود درمان می‌شوند که خوشبختانه اکثر داروهای مصرفی این بیماران تولید داخل است اما عده‌ای از بیماران مبتلا به هپاتیت C مقاوم به درمان هستند که باید از داروهای نسل جدید خوراکی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه قیمت این داروها بسیار بالا است و درمان یک بیمار مبتلا به هپاتیتC مقاوم به درمان چند صد میلیون تومان هزینه دارد، افزود: ما این داروها را به فهرست رسمی دارویی کشور اضافه کرده‌ایم اما قیمت‌های ارائه شده توسط شرکت‌های واردات دارو را قبول نداریم چراکه قیمت‌ داروهای این شرکت‌ها بسیار بالا است.

دیناروند با تاکید بر اینکه سازمان غذا و دارو سقف قیمت این داروها را تعیین کرده تا برای بیماران قابل تحمل باشد، عنوان کرد: درحال حاضر برای تعداد محدودی از بیماران دسترسی محدود به این داروها وجود دارد اما در تلاش هستیم که طی ۲ تا ۳ ماه آینده دسترسی این داروها برای مبتلایان آسان شود.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: عمده‌ترین این داروها سفوسفوویر با نام برند سوالدیر است البته باید این خبر خوب را به بیماران مقاوم به درمان هپاتیت اعلام کنم که ساخت این داروها در کشور آغاز شده و تا سال آینده تولید داخل این داروها وارد بازار می‌شود.

باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط:

چای سبز از درد و رنج مبتلایان به هپاتیت C می کاهد

چهار علت مهم ابتلا به هپاتیت C

هپاتیت c خطرناکترین نوع هپاتیت‌

علت کمبود داروی هپاتیت C مزمن
http://www.niksalehi.com/pezeshki/view/232584.php
http://www.niksalehi.com/pezeshki/index.xml
پزشکی