ردیفنام محصولتعدادافزودنکاستنقیمت (تومان)حذف
جمع کل خرید 0
پرداخت ×

تن ساز کالا

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای برگن نروژ

برگن bergen دومین شهر بزرگ نروژ و نیز بزرگترین بندر سواحل غرب آن محسوب می شود و یکی از لنگرگاه‌های شلوغ در این ناحیه است. بندر زیبا و چشم نواز این شهر که با حلقه ای از تپه‌های شناخته شده با نام هفت کوه احاطه شده است یکی از محبوب ترین مناطق توریستی در نروژ است. این منطقه یکی از مقاصد فرهنگی کشور است و در آن رویدادهای محبوب هنری و موسیقی همچون فستیوال بین المللی برگن، فستیوال Nattjazz و Bergenfest در آن برگزار می‌شود. این منطقه میزبان یکی از قدیمی ترین ارکسترهای اروپاست که در سال ۱۷۵۶ بنیان نهاده شده است.

  1. میدان بازار:

در جنوب شرقی بندر اصلی زیبای این شهر، میدان بازار برگن قرار گرفته است و خودنمایی می‌کند. اسکله شلوغ آن جایی است که ماهیگیران محلی در آن حضور دارند و هر روز صبح در آن تجمع می کنند. در کنار سایر موارد بازار قدیمی ۷۰۰ ساله فروش ماهی نیز وجود دارد که افراد می توانند از آن دیدن کنند.

  1. Bryggen Hanseatic Wharf:

Bryggen Hanseatic Wharf رنگی یکی از محبوب ترین جاذبه‌های توریستی در برگن است. کوچه‌های تنگ و باریک آن به همراه خانه‌های قدیمی بازرگانان و رستوران‌ها، استودیوها، کارگاه‌های هنری و بوتیک‌ها ارزش بازدید و کاوش را دارد. زمانی که به این ناحیه سفر می‌کنید سعی کنید موزه Bryggen را نیز بررسی کنید که آثار زیادی دارد و قدمت هر کدام از این اثار به قرن چهاردهم باز می‌گردد.

  1. موزه Hanseatic:

این مکان در قرن هجدهم خانه یک بازرگان مشهور به نام Finnegård بوده است که از سال ۱۸۷۲ به موزه Hanseatic تبدیل شد. این خانه قدیمی بینش بسیار خوبی در مورد زندگی بازرگانان بزرگ آلمانی که در این ناحیه سکونت داشتند ارائه می‌کند. شما می‌توانید اسلحه، تجهیزات و سایر اقلام را در این موزه پیدا کنید.

  1. قلعه Bergenhus:

قلعه قدیمی Bergenhus از اواخر قرن شانزدهم مکانی برای ورود به بندر برگن بوده است و هنوز هم یکی از ساختارهای زیبا و چشم نواز در اسکاندیناوی است. زمانی را برای بازدید از موزه این قلعه اختصاص دهید و نمایشگاه‌های جذاب آن را ببینید. بعد از اینکه موزه و قلعه را مورد کاوش قرار دادید، به سمت قلعه Sverresborg بروید که در سال ۱۶۶۰ ساخته شده است.

  1. موزه فضای باز برگن:

اگر بخواهید یکی از مناطق قدیمی این شهر را کاوش کنید باید سری به موزه فضای باز برگن بزنید. بازدید از این موزه بسیار ارزشمند خواهد بود زیرا در برگیرنده مجموعه عالی از ۳۵ بنای چوبی تاریخی است و معماری و زندگی برگن را در قرن هجدهم و نوزدهم به تصویر می‌کشد.

  1. کلیسای جامع برگن:

بر اساس کتاب‌های تاریخی قدیمی، قدمت این کلیسای جامع به سال ۱۸۱۱ بر می‌گردد. بعد از آتش سوزی در سال ۱۶۲۳ و ۱۶۴۰، این بنا دوباره بازسازی شد و نمای فعلی خود را به دست آورد. در سال ۱۸۸۰ نیز یک معمار مسیحی نمای داخلی آن را تغییر داد.

  1. تالار Grieg:

اگر به معماری علاقه مند هستید و دوست دارید از معماری‌های زیبای این ناحیه لذت ببرید بهتر است سری به تالار Grieg بزنید. این بنا نمونه ای عالی از معماری مدرن این منطقه است اما به خاطر کنسرت‌های مختلفی که در آن برگزار می‌شود در میان افراد مشهور و شناخته شده است.

  1. مجموعه Rasmus Meyer:

این مجموعه عظیم در سال ۱۹۲۳ برای شهر به ارث گذاشته شد و در برگیرنده مجموعه ای از نقاشی‌هایی است که توسط هنرمندان مشهور نروژی کشیده شده است.اگر به هنر علاقه مند هستید باید موزه هنرهای کاربردی این شهر را از نزدیک تماشا کنید. این موزه مجموعه ای از سفال‌ها را در خود دارد و می‌توانید کارهای طلاسازی و هنرهای تزیینی و کاربردی نروژ را در آن مشاهده کنید.

  1. موزه دانشگاه برگن:

برگن به خاطر وجود دانشگاه‌هایش در میان افراد مشهور شده است. یکی از این دانشگاه‌ها موزه ای در خود دارد که به خاطر مجموعه‌هایی که در آن نگهداری می ‌شود شناخته شده است. بهتر است یک روز کامل را در این موزه سپری کنید و از مجموعه تاریخ طبیعی، مجموعه تاریخ فرهنگی و موزه دریانوردی دیدن کنید. بعد از اینکه داخل موزه را تماشا کردید از ساختمان خارج شوید و در باغ گیاه شناسی آن شروع به قدم زدن کنید. اگر به باغ علاقه دارید، در پارک نزدیکی این محل قدم بزنید. سپس به سمت باغ نروژ بروید که مجموعه عظیمی از ۵۰۰۰ گیاه مختلف از سرتاسر جهان است.

  1. Fløyfjell:

در شمال شرقی برگن Fløyfjell قرار دارد که یک قله ۱۰۴۷ پایی است و نمای بسیار زیبایی را به شهر ارائه می‌کند. اگر دوست ندارید پیاده روی کنید بهتر است از تراموای استفاده کنید و خود را به قله برسانید. بعد از اینکه شهر را از این منطقه مشاهده کردید به سمت Blåmann بروید که در ارتفاع ۱۸۰۸ پایی قرار گرفته و از بالای قله می توانید دید پانورامایی به شهر داشته باشید.